Nowa pracownia robotyki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

7.02.2017 r w CKZiU w Kwidzynie zainaugurowano działalność pracowni „ROBOTYKI” . Pracownia została wyposażona przez firmę JABIL Circuit Poland S. z o.o. w siedem zestawów Lego Mindstroms ( podstawowych i rozszerzonych) oraz siedem laptopów. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele firmy Jabil , Pan Krzysztof Mioduszewski - prezes firmy i Pani Beata Świderska - kierownik działu HR oraz  Pani Danuta Woronowicz - członek Zarządu Powiatu Kwidzyńskiego, Pani Anna Kamieniew - Przewodnicząca Rady Rodziców CKZiU i przedstawiciele szkoły.
Goście mieli okazję obserwować zajęcia uczniów kształcących się w zawodzie technik elektryk polegające na budowaniu i programowaniu robotów.
W pracowni odbywają się również lekcje dla przyszłych techników elektroników i mechatroników.
Pracownia służy nie tylko nauce ale także dzięki działającemu w szkole kołu robotyki , rozwijaniu technicznych zainteresowań młodzieży. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu przez dwie godziny, w których udział może wziąć każdy zainteresowany uczeń naszej szkoły.
Na zajęcia koła zapraszamy również chętnych gimnazjalistów. Udział gimnazjalistów w zajęciach musi być wcześniej uzgodniony z opiekunem pracowni Panem Sławomirem Kuczyńskim poprzez sekretariat CKZiU.