Klasa patronacka Lacroix

Współpraca LACROIX Electronics i CKZiU

 

Kwidzyńska firma LACROIX Electronics nawiązała współpracę z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie i objęła patronatem klasy techników elektroników. 27 października 2015 odbyło się pierwsze spotkanie, które miało charakter zapoznawczy oraz wprowadzający w procesy produkcyjne w LACROIX Electronics.

 

Spotkanie rozpoczął Marcin Uścinowicz - Kierownik Działu Personalnego, który przybliżył kwestie związane z zakresem współpracy między młodzieżą, szkołą a pracodawcą oraz planami na najbliższą przyszłość. Podczas wizyty na hali produkcyjnej uczniowie mieli okazję poznać dokładniej cały proces produkcyjny. Na dzień dzisiejszy, jest to jedyna klasa patronacka w powiecie kwidzyńskim oraz w województwie pomorski.

 

Ale nie jest to jedyna wizyta uczniów w LACROIX Electronics.

 

- Jeszcze w tym półroczu szkolnym planujemy kolejne wizyty, które będą miały charakter bardziej szkoleniowy. Oprócz wizyt planowane są również szkolenia branżowe dla uczniów i nauczycieli, zajęcia praktyczne prowadzone przez specjalistów naszej firmy, praktyki zawodowe dla uczniów. Będą również konsultacje i doradztwo w zakresie programów i metod nauczania, przy uwzględnieniu obowiązujących przepisów prawnych oraz inne kwestie służące poprawie kształcenia uczniów z uwzględnieniem potrzeb rynku pracy – poinformował Marcin Uścinowicz.