Targi Edukacyjne 2019

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie był gospodarzem tegorocznych Targów Edukacji i Targów Pracy, które odbyły się 22 marca. W hali sportowej szkoły pojawiły się stoiska, na których każda ze szkół prezentowała swoją ofertę, również nasza szkoła prezentowała swoją szeroką ofertę edukacyjną na przyszły rok szkolny.

Targi adresowane były przede wszystkim do uczniów klas III gimnazjów i VIII klas szkół podstawowych, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej oraz do rodziców, nauczycieli, ale także wszystkich wyrażających zainteresowanie udziałem. Miały za zadanie umożliwić lepsze zapoznanie się z ofertą kształcenia zawodowego oraz ogólnokształcącego szkół powiatu kwidzyńskiego, jak i pogłębić współpracę na styku szkoły – przedstawiciele biznesu – środowisko lokalne. Dlatego w targach udział wzięli również najwięksi kwidzy­ńscy pracodawcy: International Paper, Jabil, Lacroix Electronics oraz KBR.


W trakcie targów wręczono również nagrody dla laureatów konkursu na najlepszego technika wśród gimnazjalistów, zorganizowanego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy pomocy firm Jabil, International Paper, KBR oraz Lacroix Electronics.